Programy, które pomogą zarządzać Twoim budżetem

Prowadzenie domowego budżetu bardzo często okazuje się problematyczne. Ciężko jest uwzględnić wszystkie nasze wydatki i skutecznie prowadzić domową księgę finansową. Na szczęście istnieją programy, dzięki którym nasz budżet domowy będziemy prowadzić skuteczniej i wygodniej.

Skorzystaj z dóbr nowoczesności

Aplikacje służące do prowadzenia naszego rodzinnego budżetu zwykło się nazywać PFM – personal finanse management. Programów ułatwiających planowanie własnego budżetu domowego jest bardzo dużo, skupimy się jednak na tych najciekawszych, dzięki którym będzie nam wygodnie pracować. Bardzo często banki posiadają swoje własne aplikacje, które pomagają klientom w zarządzaniu finansami osobistymi. Warto sprawdzić, czy bank w którym posiadamy konto osobiste posiada taką usługę. Dla przykładu Bank Millennium oferuje swoim klientom darmową aplikację Manager Finansów. Program jest bardzo łatwy w obsłudze i już po kilku kliknięciach możemy wygenerować interesujące nas raporty – np. o przepływie pieniędzy na naszym koncie. Dzięki niemu łatwo przeanalizujemy przychody oraz wydatki, sprawdzimy zestawienie dochodów w porównaniu z naszymi dochodami czy sprawdzimy transakcje na mniejsze kwoty. Minusem programu jest jedynie uwzględnienie tylko aktywów na rachunkach i kartach w danym banku. W Managerze Finansów nie ma bowiem możliwości uwzględniania kont, które posiadamy w innych bankach. Plusem programu jest jednak możliwość korzystania z niego na urządzeniach mobilnych, co jest bardzo wygodne.

 

Innym programem do prowadzenia budżetu domowego jest Kontomierz – aplikacja zarządzana online za pośrednictwem strony internetowej. Program oferuje bardzo szeroki zakres przydatnych funkcji – import danych z banku, porównywanie kont bankowych, uporządkowywanie kategorii w oparciu o ich kategorię czy prezentacja danych w formie słupkowym lub diagramowym. Bardzo ciekawą funkcją, jaką oferuje Kontomierz jest możliwość ustawienia alertu, który będzie nas informował o lepiej oprocentowanych rachunkach bankowych lub o sytuacjach nietypowych na naszym koncie – np. pojawieniu się na nim pensji. Aplikacja pozwala na monitorowanie stanu finansowego wszystkich kont jakie posiadamy – niezależnie od banku w jakim się znajdują. Pomysłowym rozwiązaniem jest wirtualna skarbonka – świnka przypominać nam będzie, o comiesięcznym oszczędzaniu. Dodatkowo Kontomierz pozwala na ustawienie kilku skarbonek, dzięki czemu regularnie, co miesiąc będziemy odkładać pieniądze na wybrane przez nas cele.

Trzymaj finanse pod ręką

Aplikacji pozwalających na prowadzenie domowego budżetu jest wiele. Dwie wymienione są jednymi z bezpieczniejszych na rynku. Aplikacje bankowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, jednak bardzo często nie mają one możliwości uwzględnienia innych rachunków bankowych. Programy podobne do Kontomierza również mają bardzo wysoki stopień zabezpieczeń, aby jak najlepiej szyfrować poufne dane klientów. od nas samych zależy na jaką aplikację się zdecydujemy. Równie dobrze możemy wybrać te na androida, które pozwalają na szybkie wprowadzanie wydatków, przychodów i ustawianie comiesięcznych zdarzeń.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *