Parabanki mierzą się z mitami na swój temat

Czy parabanki to naprawdę lichwa? Bardzo często pojawiają się opinie, że instytucje finansowe, które są potocznie zwane parabankami, przy każdej nadarzającej się okazji starają się klientów naciągnąć, oszukać i prowadzą lichwę. Jedyną prawdą jest to, że pożyczanie w parabankach nie zawsze należy do tanich operacji. Parabanki nie są bankami komercyjnymi, procedury uzyskiwania kredytu są dużo łatwiejsze. Parabanki nie wymagają jednak zabezpieczenia oraz poręczycieli – uzyskanie pożyczki trwa przeważnie do kliku minut (w przypadku chwilówek) lub do kilku dni (w przypadku pożyczki ratalnej).

Ufaj tylko doświadczonym osobom

Wszystkie parabanki działają w oparciu o ustawę o kredycie konsumenckim – oznacza to ograniczenia, co do wysokości oprocentowania. Praktycznie wszystkie parabanki działają w myśl o zasadę odpowiedzialnego pożyczania. Sprawdzają oni swoich klientów w bazach BiK, KRD oraz BiG, jak również w ich bazie pożyczkowej. Ma to za zadanie sprawdzić jak bardzo dany klient jest zadłużony, jak również sprawdzić jaką posiada historię kredytową. Dzięki temu, parabanki zyskują możliwość ograniczenia ryzyka pożyczenia osobie niewypłacalnej, a z drugiej strony uchronić klienta przed zaciągnięciem kolejnej pożyczki, której nie będzie w stanie spłacić. Dla kogo zatem są oferty szybkiej pożyczki – chwilówek? Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim są one przygotowane dla osób, które posiadają stały dochód, którzy spłacają swoje zobowiązania terminowo, są w stanie prognozować i organizować swój domowy budżet, posiadają wydatek na który aktualnie nie posiadają wolnych środków finansowych i z różnych względów nie chcą pożyczać pieniędzy od banku (np. kwota jakiej potrzebują jest niewielka).

To się naprawdę opłaca!

Osobom, które chcą pierwszy raz skorzystać z ofert parabanku poleca się skorzystać z bardzo bogatej oferty darmowych pożyczek. Maksymalna kwota pożyczki wynosi w takim przypadku 2 000 złotych i rozłożona jest od 5 do 60 dni. Pożyczka jest darmowa dla nowych klientów – oznacza to, że oddajemy parabankowi dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Bez dodatkowych kosztów, czy ukrytych opłat. Z promocji można skorzystać jednorazowo w danym parabanku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć kolejną pożyczkę w innym parabanku.

Pożyczanie w parabankach jest dla ludzi, jednak tych którzy potrafią przewidzieć skutki zadłużenia. Jeżeli jesteśmy w stanie obliczyć jak wygląda nas comiesięczny budżet oraz sprawdzić, czy dane zobowiązanie nie wpłynie na niego negatywnie wówczas nic nie stoi na przeszkodzie. To od nas zależy nasza sytuacja finansowa. Nie należy kierować się mitami powtarzanymi w społeczeństwie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *